GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 7278083
*
nr 727 8083
Porslin
17 del. Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 17:29:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 17:54:17
1
200 kr
25/11 07:32:16
2
200 kr
25/11 07:32:31
2
250 kr
25/11 13:46:20
3
350 kr
27/11 22:34:15
4
350 kr
27/11 22:34:40
4
450 kr
28/11 15:43:05
5
450 kr
28/11 15:43:20
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
*
Porslin
nr 727 8083
Porslin
17 del. Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 17:54:17 | 1 | 200 kr |
25/11 07:32:16 | 2 | 200 kr |
25/11 07:32:31 | 2 | 250 kr |
25/11 13:46:20 | 3 | 350 kr |
27/11 22:34:15 | 4 | 350 kr |
27/11 22:34:40 | 4 | 450 kr |
28/11 15:43:05 | 5 | 450 kr |
28/11 15:43:20 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik porslin röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:30 -
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53